İTÜ 2014

Finalin Adı Değişmedi

Bir senelik aranın ardından tekrardan İTÜ stadyumunda buluşan Türkiye Ultimate Camiası, arka arkaya 5. kez ODTÜPUS-CBO finaline tanık oldu. Fakat bu sefer yarı finallerde, BFC ve Bosforce Ultimate bu seriyi bozmak adına son sayıya kadar üst düzey mücadeleler verdiler ama gene de ODTÜPUS-CBO finaline engel olamadılar.

CBO açısından turnuvaya bakacak olursak, ilk günkü sıralama maçlarında 3 galibiyet 1 mağlubiyet alarak yarı final oynamaya hak kazandık. İkinci gün, turnuvadaki tek yenilgimizi aldığımız Bosforce’u yarı finalde mağlup ederek, final hakkı kazandık. Dominik’in sakatlanması sonrası final maçı için çağırdığımız Süperman Celal Şahin ve Gizem Şanlı’nın final maçının hemen başında yaptığı legen-wait for it-fuckindary lay-oüt’u mağlubiyetimizi engelleyemedi. ODTÜPUS’u güzel oyunu ve şampiyonluğu için bir kez daha tebrik ederiz.

Oyunun Ruhu tarafında ise, CBOlu turnuvaları dışında, en son İTÜ 2012 turnuvasında kazandığımız SOTG ödülünü, tekrardan bir İTÜ Turnuvasında camiamiza kazandırmanın büyük sevinci içerisindeyiz. İki hafta önce şok şok şok şeklinde son sıralarda yer aldığımız SOTG sıralamasında, takım içinde gerekli uyarılar yapılarak formamızda bulunan ibareyi bir kez daha hak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Genel kategorisine gönderildi