Prolig + Unilig

İstanbul altımıt camiası 2017 bahar döneminde beyaz bir sayfa açarak, artan takım sayısıyla beraber oluşan seviye farkının uçan diske zarar vermemesi için ligleri ayırmış bulunmakta.

Üniversite takımları kendi arasında oynayarak seviyelerini birlikte yükseltmeye gayret ederken, prolig, süperlig, überlig gibi adlarla anılan diğer ligde üst seviye takımlar becerilerine beceri katarak esasında büyük resimdeki seviye farkını daha da açıyor. Ama şimdi onu karıştırmayalım çok.

Unilig’de ilk hafta geçilirken, bazı maçların 11-12 sayı farkla bitmesi ise aslında altımıt sporunun biraz da şansa dayalı olduğunu, benzer seviyedeki takımlar arasındaki maçlarda da bu tip skorların ortaya çıkabildiğini göstermekredir.

Überlig tarafında ise üst seviye takımlar yaptıkları maçlarda yenişemedikleri için bundan böyle her takımın farklı handikaplar uygulayarak maçları oynamasına karar verildi.

Genel kategorisine gönderildi

Sevgililer Günü Özel

Merhaba dostlar,Camia tarafından çok sevilen ve takımımızın da göz bebeği Gizem&Gökhan Şanlı çiftimizle Sevgililer Gününe özel bir röportaj gerçekleştirdik. Çiftimiz bizi kırmayıp, sorularımızı yanıtladı.Ahanda burada

Genel kategorisine gönderildi

ODTÜ 2015

Nereden Nereye …

Tarihinde ilk 1.lik kupasını geçtiğimiz sene ODTÜ’de kazanan CBO, bir sene sonra gene aynı turnuvayı 7. olarak tamamlayıp sevenlerini üzdü.

Turnuva boyunca takım olarak da bireysel olarak da bir türlü istikrar sağlayamayan CBO’da, takım içinde son zamanlarda iyice açığa çıkan Genç CBO-Dede CBO ayrımı, turnuva sonrasında kendini fazlasıyla hissettirmeye başladı.

Genç CBO’nun turnuvadaki başarısızlığı takımın yaş ortalamasına bağladığı öğrenilirken, Dedeler’in ise sosyal ortamlarda Genç CBO oyuncularının çıplak ve arsız fotoğraflarının yer almasından duydukları şikayetler, kendi aralarında geçen ICQ mesajlarında ortaya çıktı.

Turnuvadaki tek teselli ise Özeren’in yeni imajıydı.

xox özeren.

Genel kategorisine gönderildi

Kral Öldü

Yaşasın Yeni Kral

Yaz aylarında gerçekleştirilen olağan CBO Genel Kurul’u sonucunda, takım kaptanı olarak Kıvanç Ertürk seçilirken, kurulu oluşturacak diğer üyeler Barış Mutlu, Neslihan Anık, Neyran Öz ve Melih Geron oldu.

Kıvanç’ın kaptanlık haberinin duyulmasının ardından ise takımda adeta bir yaprak dökümü yaşandı. Fulya, İsmail, Adam, Erman, Aslı, Ahmet Berk, Dominik, Nur, Cem “daha da burada durmayız” derken, Selim şehir değiştirerek daha da uzağa gitti, Salih Başkan ise başka ülkelere göçerek bizleri sahipsiz bıraktı.

Altımıt tarihimizin en hareketli transfer dönerimin yaşandığı yaz aylarında ise, Neyran önderliğindeki transfer komitesi Melih Geron ve Savaş Mercan ile anlaşarak ayrılan 20 kişinin yerini 2 kişiyle doldururken, Neslihan da İstanbul’a dönmesi için ikna edildi.

Yeni sezonda “Kalan sağlar bizimdir” mottosunu benimseyeceği öğrenilen CBO’da, sakatlanmadan turnuva tamamlayan isimlere ekstra çay ısmarlanması konusunda anlaşmaya varıldı.

Genel kategorisine gönderildi

Bilkent 2015

Finalin Adı Nihayet Değişti

Bu yıl 7.si düzenlenmiş olan Geleneksel Bilkent Ultimate Frizbi Turnuvası’nda takımımız Caddebostan Olympics üçüncülüğü alırken finalistler Bosforce ve Boğaziçi Fat Cats oldu.

Başarılı bir ilk günün ardından takımımızın küçük turnuva kadrosu ikinci günün yoğunluğuna dayanamadı. İlk günden başlayan sakatlıklar ikinci gün de devam etti ve küçük olan kadromuz iyice daralarak yarı finalde Bosforce karşısında galibiyet alamadı.

Pilotluk sevdasına tutulmuş oyuncumuz M. Özeren ilk gün geçirdiği sakatlıkla turnuvaya veda etti. Ardından ikinci günün sabahında sahaya geleli daha beş dakika olmuşken oyuncularımızdan A. Mumcuoğlu da turnuva serüvenini Pazar sabahı noktalamış oldu. Erkek oyuncu eksikliğini hissettirmemek için canla başla sahada savaş veren 6 kadın oyuncumuzun desteği de malesef yeterli olamadı.

CBO’yu eleyerek finale çıkan Bosforce da Boğaziçi Fat Cats’in dev kadrosu karşısında tutunamadı ve eve 2. olarak döndü. Birinci olan BFC ve turnuvada mücadele eden tüm takımları kutlarız.

Genel kategorisine gönderildi

İTÜ 2014

Finalin Adı Değişmedi

Bir senelik aranın ardından tekrardan İTÜ stadyumunda buluşan Türkiye Ultimate Camiası, arka arkaya 5. kez ODTÜPUS-CBO finaline tanık oldu. Fakat bu sefer yarı finallerde, BFC ve Bosforce Ultimate bu seriyi bozmak adına son sayıya kadar üst düzey mücadeleler verdiler ama gene de ODTÜPUS-CBO finaline engel olamadılar.

CBO açısından turnuvaya bakacak olursak, ilk günkü sıralama maçlarında 3 galibiyet 1 mağlubiyet alarak yarı final oynamaya hak kazandık. İkinci gün, turnuvadaki tek yenilgimizi aldığımız Bosforce’u yarı finalde mağlup ederek, final hakkı kazandık. Dominik’in sakatlanması sonrası final maçı için çağırdığımız Süperman Celal Şahin ve Gizem Şanlı’nın final maçının hemen başında yaptığı legen-wait for it-fuckindary lay-oüt’u mağlubiyetimizi engelleyemedi. ODTÜPUS’u güzel oyunu ve şampiyonluğu için bir kez daha tebrik ederiz.

Oyunun Ruhu tarafında ise, CBOlu turnuvaları dışında, en son İTÜ 2012 turnuvasında kazandığımız SOTG ödülünü, tekrardan bir İTÜ Turnuvasında camiamiza kazandırmanın büyük sevinci içerisindeyiz. İki hafta önce şok şok şok şeklinde son sıralarda yer aldığımız SOTG sıralamasında, takım içinde gerekli uyarılar yapılarak formamızda bulunan ibareyi bir kez daha hak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Genel kategorisine gönderildi

ODTÜ 2014

Düğünde Keramet Vardır

Sezonun ilk turnuvasına nicelik olarak az ama nitelik olarak yüksek yapılı kadrosuyla katılan CBO, geçtiğimiz sene üst üste 3 final kaybettiği ODTÜPUS’u, universe point’e giden finalde mağlup ederek tarihindeki ilk turnuva şampiyonluğunu kazandı. Bunun yanında gene tarihte bir ilk yaşanarak, Oyunun Ruhu tablosunda ise son sıralarda yer aldı.

Yaz ayları ise CBO’da oldukça hareketli geçti. Celal Şahin ve Gözde Gül İşgüder hayatlarına beraber devam etme kararı aldıktan sonra, Ahmet Mumcuoğlu da benim neyim eksik diyerek, Celal-Gözde çiftinin düğününden sonra imzayı bastı. Kadro yapısında da değişime giden CBO, Ali Berk ile yollarını ayırırken, Nur ve İsmo da şanslarını yurt dışında deneme kararı aldı. Kadrodaki kayıpları, tecrübeli oyuncu Kıvanç Ertürk ile telafi eden CBO, uydu oyuncu kontenjanını da Ahmet Berk Güder ve Neslihan Anık ile doldurdu.

Genel kategorisine gönderildi

İki Hafta, İki Final

İki Universe, İki Kupa

Mayıs ayı içerisinde İGL finali ile CBOlu 2014 turnuvalarında boy gösterdik ve bahar sezon sonunu 2 güzel kupayla taçlandırdık.

İlk olarak, Bahar Ligi finalinde Bosforce ile kıyasıya geçen bir maç yaşadık. Sürekli başa baş geçen maçın normal süresini Bosforce 2 sayı ile önde tamamladı. Soft cap kuralının uygulandığı finalde, arka arkaya 3 sayı alarak Bahar Ligi kupasını kaldırdık.

Ardından CBOlu 2014 turnuvası için yollara düştük. Round robin maçlarında, uzun zamandan sonra ODTÜPUS A’ya karşı galibiyet aldık. Kardeş takım Beeforce Olympics ile son derece çekişmeli geçen bir maç sonucunda, turnuva finalinde bir kez daha ODTÜPUS A’nın rakibi olduk. 2013 ODTÜ turnuvası finalinde olduğu gibi, universe sayısına giden final sonunda ODTÜPUS A şampiyon olurken, yaklaşık 1 senelik aradan sonra Oyunun Ruhu kupasını havaya kaldırdık.


Genel kategorisine gönderildi

Bilkent 2014

İkinciliklere Devam

Bahar ayının ilk takım turnuvası için kalabalık bir şekilde Ankara’ya yol aldık. Yenisiyle eskisiyle, yaşlısıyla genciyle, spiriti bol takım… off Özeren ya 🙁

Neyse, turnuvada genel anlamda başarılı sonuçlar aldık diyebiliriz. Özellikle karşı takımlardan, defansımız için gelen övgüler bizi mutlu etti. Onun dışında ODTÜ’yü gene yenemedik (2 maçta da), Celal end-zone önü turnlerine devam ederken iddiaya girenler istatistik kastı vs… Yani turnuvadan önceki beklenen birçok şey gerçekleşti diyebiliriz.

Grup maçlarında aldığımız 3 galibiyet 1 mağlubiyet ile gruplardan çıkmayı başardık. Çeyrek ve yarı finallerde heyecanlı, güzel geçen maçların ardından, finalde grup maçlarında kaybettiğimiz ODTÜ’ye bir kez daha rakip olduk. Her ne kadar skora yansıtamamış olsak da güzel bir mücadele verdiğimiz finalde ODTÜ’ye yenildik. Şampiyon ODTÜPUS’u ve SOTG kazananı ANKA’yı tebrik eder (SOTG’de ikinciliği Bilkent ile paylaştık), Bolu için rakiplerimize gözdağı vermekten geri kalmayız.


Genel kategorisine gönderildi Etiketler:

Salihabbey nerede?

CBO hazinesinde biriken gelirleri ‘verin paraları ben Asya borsalarında değerlendireyim” diyip kayıplara karışan holding CEO’su Salihabbey’den günlerdir haber alınamıyor. Hazine sorumlusu Gizem Hanım yaptığı açıklamada, “Yıllarca uğraşıp didinip takım adına biriktirdiğim paranın bu şekilde ortadan kaybolması beni çok üzdü. Zaman oldu forma sattım, zaman oldu hesapları karttan ödeyip nakit topladım; bugünlere kadar zor şartlarda takımın finansmanı için elimden geleni yaptım ama şimdi elimizde beş kuruşumuz kalmadı” diyerek endişesini dile getirdi. Konuyla ilgili takım kaptanı açıklama yapmak istemezken, Salihabbey’in en son Tayland dolaylarında görüldüğü camiada fısır fısır konuşuluyor. Paraların akıbetiyle ilgiliyse durum belirsizliğini koruyor.

Dünyadan diğer haberler: Japon başbakanı yurda giren sıcak paradan memnun. Haberin ayrıntısı için tıklayamayın.

Son olarak da şanssız bir kaza neticesinde omuz ve boynundan sakatlanan Erman’a da çok çok geçmiş olsun diyoruz.

Genel kategorisine gönderildi